Warto wziąć udział w programie
Polska Przyjazna Dzieciom i…

null

WYRÓŻNIĆ SIĘ W KONKURENCJI O TURYSTÓW

Konkurencja dawno już przestała być nieodłącznym atrybutem jedynie sektora biznesu.

Czytaj więcej

Konkurencja dawno już przestała być nieodłącznym atrybutem jedynie sektora biznesu. Każdy samorządowiec doskonale wie, że dziś także gminy muszą konkurować między sobą – o nowych mieszkańców, inwestorów, wpływy podatkowe, o turystów. Znakomitą formą wyróżnienia się spośród konkurentów są różnego rodzaju nagrody, certyfikaty, rankingi. Pozwalają one wyraźnie zaznaczyć własne atuty i przewagi na tle konkurentów. Choć konkursy i certyfikacje stały się naturalnym elementem także w turystyce, to Polska Przyjazna Dzieciom (PPD) kreuje zupełnie nową przestrzeń w tej dziedzinie. Koncentruje się na szczególnej grupie – rodzinach z dziećmi oraz ich specyficznych preferencjach, potrzebach i zainteresowaniach. Dlatego uczestnictwo w programie PPD to dla samorządów potencjał dotarcia do tej wyjątkowej – pod względem turystycznym – grupy odbiorców.

null

WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ RYNKU TURYSTYKI RODZIN Z DZIEĆMI

Turystyka rodzin z dziećmi nie jest wąską niszą, lecz rynkiem o ogromnym – i rosnącym – potencjale.

Czytaj więcej

Turystyka rodzin z dziećmi nie jest wąską niszą, lecz rynkiem o ogromnym i rosnącym potencjale. Rozwojowi sprzyja m.in. wzrost dochodów Polaków, wzmacniany przy tym polityką prorodzinną państwa. Dysponując dodatkowymi środkami, polskie rodziny chętnie przeznaczają je na turystykę, a przy tym coraz chętniej spędzają wolny czas w Polsce – w 2017 roku wakacje w kraju wybrało 54% Polaków (za granicą 31%). Z pewnością warto więc podjąć wyzwanie i wykroić z tego „tortu” jak największy kawałek dla siebie. Konkurs i certyfikaty PPD pomagają sprofilować ofertę turystyczną gminy pod kątem specyficznych wymagań rodzin z dziećmi oraz dotrzeć z informacją i przekazem promocyjnym o niej do tej wymagającej grupy.

null

DOTRZEĆ DO NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH TURYSTÓW

Rodzice do wyboru produktów i usług dla dzieci podchodzą ze szczególną uwagą i starannością.

Czytaj więcej

Każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej – do wyboru produktów i usług dla nich podchodzi więc ze szczególną uwagą i starannością. Dotyczy to także czasu wolnego i ofert jego spędzania w sposób interesujący, twórczy, aktywny. Weekendy, ferie, wakacje to czas szczególny – święta w codzienności. Dlatego jako turyści, rodziny z dziećmi są bardzo wymagającą grupą. Tym bardziej, że podczas wyjazdów turystycznych rodzice chcą nie tylko zapewnić dzieciom moc wrażeń, ale również sami atrakcyjnie spędzić czas i… odpocząć. Konkurs Polska Przyjazna Dzieciom i przyznawane w nim certyfikaty mają stać się dla nich przydatną, pomocną rekomendacją w tym zakresie. Uczestnicy i laureaci PPD będą więc postrzegani jako te gminy, które spełniają najwyższe wymagania pod względem turystyki rodzin z dziećmi.

null

POKAZAĆ, JAK BARDZO GMINA STARA SIĘ O ICH WZGLĘDY

Współcześni konsumenci są świadomi ogromnej konkurencji na rynku.

Czytaj więcej

Współcześni konsumenci, w tym odbiorcy ofert turystycznych, są świadomi ogromnej konkurencji na rynku. Wiedzą, że mogą dowolnie wybierać spośród wielu różnorodnych ofert. Dlatego oczekują, że rynkowi gracze będą o nich intensywnie zabiegać. Udział samorządów w programie Polska Przyjazna Dzieciom jest dla potencjalnych turystów wyraźnym sygnałem: jego uczestnicy to gminy, które… starają się bardziej. Gminy świadome, jak ważna dla tak szczególnej grupy – rodzin z dziećmi – jest dobrze dopasowana, uwzględniająca jej specyfikę, propozycja turystyczna. PPD pozwala więc korzystnie się wyróżnić: uczestnicy i laureaci konkursu będą postrzegani przez potencjalnych turystów jako ci, którzy aktywnie zabiegają o ich względy.

null

POMÓC TURYSTOM TRAFIĆ DO SIEBIE (NAJPIERW W INTERNECIE)

Dziś, gdy myśli się o promocji turystycznej, pierwszym i naturalnym skojarzeniem jest oczywiście internet.

Czytaj więcej

Dziś gdy myśli się o promocji turystycznej, pierwszym i naturalnym skojarzeniem jest oczywiście internet. Jako główny, niemal podstawowy obecnie kanał komunikacji, daje ogromne możliwości. Samorządom zabiegającym o turystę – jako instrument promocji własnych atutów. Odbiorcom poszukującym interesujących turystycznie miejsc – jako niemal nieograniczone źródło informacji. Jednak ich bogactwo, niemal nadmiar, coraz częściej stają się problemem. Dlatego wobec natłoku informacji, by znaleźć dopasowane do własnych potrzeb propozycje, odbiorcy potrzebują jasnych, wyraźnych wskazówek „z zewnątrz”. Już sam fakt udziału w programie Polska Przyjazna Dzieciom, a przede wszystkim uzyskane w konkursie certyfikaty, będą dla potencjalnych turystów wygodną i wiarygodną rekomendacją. Pomoże im to spośród bogactwa propozycji wyłowić te najciekawsze dla rodzin z dziećmi podróżujących turystycznie.

null

WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ PROMOCYJNY

jaki daje partnerstwo programu PPD z czołowym portalem i magazynem poświęconym podróżowaniu i turystyce z dziećmi – Dzieckowpodrozy.pl

Potencjał promocyjny Programu

Polska Przyjazna Dzieciom

Wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w turystyce rodzin z dziećmi, umożliwia nie tylko sam udział w konkursie Polska Przyjazna Dzieciom, lecz zarazem szeroka promocja, jaką proponujemy uczestnikom i laureatom. Jej kluczowym atutem jest współpraca z czołowym w Polsce portalem i magazynem internetowym poświęconym turystyce z dziećmi – Dzieckowpodrozy.pl.

Dla osób zainteresowanych tematyką turystycznych podróży z dziećmi, Dzieckowpodrozy.pl jest jednym z pierwszych źródeł informacji, do którego bardzo często i chętnie sięgają. Jego użytkownicy to świadomi i aktywni rodzice. Chcą zapewnić swoim dzieciom atrakcyjne i twórcze spędzanie czasu wolnego, dlatego wciąż poszukują nowych inspiracji i nie ograniczają się jedynie do najpopularniejszych, masowo odwiedzanych miejsc.

Dzięki partnerstwu z portalem dzieckowpodrozy.pl, promocja uczestniczących w PPD gmin (samorządów) trafi precyzyjnie do potencjalnych odbiorców ich ofert adresowanych do rodzin z dziećmi. Precyzyjnie oraz w wyjątkowo szerokiej skali, o czym świadczą uzyskiwane przez portal wyniki*:

 • 2,58 mln unikalnych użytkowników
 • 5,77 mln unikalnych odsłon
 • 200 tys. unikalnych odwiedzin miesięcznie
 • 300 tys. odsłon miesięcznie
 • 2 tys. fraz w Top3 Google i 10 tys. w Top10
 • 300 fraz na 1. miejscu w Google
 • 42 tys. fanów na Facebook
 • posty z zasięgiem >500 tys. odbiorców
 • 50 tys. czytelników e-magazynu

* – statystyki za rok 2017

Poprzez Dzieckowpodrozy.pl przeprowadzone zostaną kampanie reklamowe będące nagrodami dla laureatów – zdobywców Złotych, Srebrnych i Brązowych Certyfikatów Polska Przyjazna Dzieciom (zobacz Promocja Laureatów i Wyróżnionych). Pozwoli to zagwarantować znakomite dotarcie przekazu o walorach turystycznych gmin do starannie wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

Nasza współpraca zapewnia też szeroką obecność PPD i jego uczestników na dzieckowpodrozy.pl poprzez:

 • specjalną podstronę Programu uruchomioną w portalu i jej promocję (m.in. artykuł o PPD ze stałym przekierowaniem do jego treści z poziomu slidera na stronie głównej, banner promocyjny PPD kierujący do podstrony Programu, widoczny na każdej podstronie portalu),
 • kampanię reklamową PPD poprzez fanpage Dzieckowpodrozy.pl na Facebook,
 • prezentacje wszystkich uczestników oraz laureatów w ramach podstrony PPD w portalu (wraz z rotacyjnym wskazaniem poszczególnych uczestników na stronie głównej),
 • komunikację w kanałach społecznościowych (Facebook), w tym specjalne posty dedykowane poszczególnym uczestnikom i laureatom.